Üniversite yaz okulu çoğu öğrenci için külfet birçoğu için de kurtarıcıdır. Yaz okulu, güz ve bahar dönemlerinde alınan derslerden başarısız olunan derslerin tekrar alındığı dönemdir.

Üniversite Yaz Okulu Amacı Nedir?

üniversite yaz okulu

Dönem içerisinde değişik sebeplerle bazı derslerden kalan öğrencilere yeni bir şans tanınmaktadır. Ayrca yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu dönem bazı öğrenciler için bir fırsattır. bu dönem bazı öğrencilerin üstten bir kısım dersleri almasına ve yaz aylarını değerlendirmesine fırsat verir.

Yaz Okulu Tarihleri Ne Zaman Belli olur?

Yaz okulunun tarihleri üniversitelerin öğrenci işleri daire başlanlığı sayfalarından yayımlanmaktadır. Tarihler üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Günel olarak Nisan-Mayıs ayları arasında tarihler belli olmaktadır.

Yaz Okulunu Başka Bir Üniversiteden Alabilir miyim?

Başka üniversitelerden de yaz okulu derslerini alabilirsiniz. Öğrencilerin alacağı derslerin kredileri, içerik ve saat ölçütlerinin uygun olması halinde başka üniversitelerden de ders alabilirler.

Transkript Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaz okulları bazen haya kurtarıcı olabiliyor. Alttan kalan derslerin döneminizin uzamasına neden olmaması için yaz okulu bir fırsat.

CEVAP YAZ

Lütfen Yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın