ingiliz dili ve edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz dili ve edebiyatı bölümü öğrencilerini varyasyonlu bir şekilde geliştirerek lisans sonrası birçok dalda iş bulmasına olanak sağlayan bir yabancı dil bölümüdür. Bu bölümü okurken edineceğiniz bilgiler ve kazanacağınız kültür sizi diğer adaylardan bir adım daha öne çıkaracaktır.

Bölümün öğrenciler üzerindeki etkisi saymakla bitmez bunu bir liste halinde yazacak olursak;

  • 1- Çoklu düşünme kabiliyeti.
  • 2- Sorgulama.
  • 3- Dünya kültürüne hakimiyet.
  • 4- Kritik düşünme sistemi.
  • 5-Daha fazla kaynağa erişim.
  • 6-Globale hitap etme.

Gibi, çeşitli karakteristik özellikleri üniversite hayatınız boyunca size aşılamaktadır. İngilizce global bir dil olduğu için, herkesin öğrenmesi gereken bir dil olarak görülmektedir.  Bu da demek oluyor ki İngiliz dili ve edebiyatı öğrencileri potansiyel global çalışma imkanlarına sahiptir.

HANGİ BÖLÜMÜN SİZE GÖRE OLDUĞUNU MERAK MI EDİYORSUNUZ ? SORULARINIZI CEVAPLAYACAK BİR SİTE İÇİN TIKLAYINIZ

İngiliz Dili ve Edebiyatını Kimler Seçmeli

Öncellikle dil öğrenmek zorla olacak bir işlem değildir. Dil öğrenmek isteyen herkesin dili sevmesi ve yeni bilgileri açık bir birey olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kendi ana diline tamamı ile hakim olmalı ve en küçük hata yapmamalıdır. Bunun sebebi ise İngilizcedeki gramer yapılarını, kendi ana diline tam anlamıyla hakim olamayan birinin öğrenemeyecek oluşudur.

  • 1- Dil öğrenmeyi seven kişiler.
  • 2- Araştırmayı seven kişiler.
  • 3- Açık görüşlü ve kültürel birikimi olan kişiler.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Dersleri İşlemektedir.

Bu bölümün odak noktası adından da anlaşıldığı gibi edebiyattır. 4 sene boyunca alacak olduğunuz edebiyat, İngiliz tarihi ve dünya tarihi gibi konuların yanı sıra yazar hayatları, yazar düşünceleri, düşünce sistemleri ve yeni ideolojileri de bunlarla birlikte öğreneceksiniz.

Sadece Bu Bölümü Okumak Yeter Mi? |

Hayır yetmez, bu bölümü okuyanlar edebiyatçı sayıldığı gibi filolog olarak da adlandırmaktadır. Bu da demek oluyor ki sadece İngilizce ile kalmayıp mutlaka yanına 1 veya 2 dil koyma zorunluluğunuz olduğunu unutmayın. İngilizce artık dünya dili sayıldığı için ve günümüz kültüründe bilmeyeni ayıplıyor oluşumuz sadece bu dilin yeterli olmayacağının sinyallerinden biridir.

Peki ne yapmalıyız?

Mezun oluncaya kadar İngilizcenin yanına en az iki dil daha koymanız sizin mezun olduktan sonraki piyasa değerinizi arttıracaktır. Bunun yanı sıra açıktan alacağınız Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret veya Dış ticaret gibi bölümler de iş bulabilme olanağınızı kolaylaştıracaktır.

CEVAP YAZ

Lütfen Yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın