Work And Travel Nedir?

1961 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri’ de Karşılıklı eğitim ve Kültürel değişim yasasınca uygulanan yaz dönemi programıdır. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülür. Work&Travel öğrencilere hem Amerika’da yaşama hem de çalışma imkânı sunan uzun soluklu programdır. 3 ay boyunca birçok üniversiteden binlerce öğrenci bu programa katılmakta İngilizce öğrenmekte ve kendilerini geliştirmektedir. Birkaç işlem ve birkaç başvuru sonrası bu eşsiz tecrübeyi deneyimlemek mümkün.

Nereye Gidilebilir?

Work And Travel ile Florida başta olmak üzere Colorado, New York, New Jersey, South Carolina, Wisconsin, Texas, Virginia gidilebilecek en çok tercih edilen eyaletler arasındadır.

Kaç Para Kazanılabilir?

 Öğrencilerin tek işte ortalama çalışacakları saatler haftalık 32 ile 40 saat arasındadır. Saatlik ücretler 8-16 USD arasında değişiklik gösterebilir. 3 aylık Work and Travel çalışma süresi boyunca  yaklaşık 3500 – 5000 USD kazandığı hesaplanabilir.

Konaklama Nasıl Olur?

Work And Travel’da birinci seçenek olarak, konaklamanın işveren tarafından ayarlanabilmesidir. İkinci seçenek ise öğrencinin kendi konaklama yerini kendisinin ayarlamasıdır. Bu durumda öğrenci istediği yerde istediği konaklama seçeneklerini değerlendirebilir ya da sunulan imkânlardan faydalanabilir.

Ayrıca bakınız: Yazılım mühendisleri aylık kazancı nedir?

CEVAP YAZ

Lütfen Yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın