Üniversite sınavları açıklandıktan sonra birçok öğrencinin aklına nereden burs bulabilirim? sorusu gelmektedir. Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar nelerdir? Hangi kurumlardan burs alınabilmektedir? Bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

TUBİTAK Bursları

Tübitak, üniversite öğrencilerine burs veren kurumların başında gelmektedir. Şartları diğer kurumlara göre daha kısıtlayıcıdır. Üniversite sınav sonucuna göre ilk bine girme ve olimpiyat oyunlarında derece almış olmak gibi sınırlayıcı şartları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türk Eğitim Vakfı (TEV)

üniversite öğrencilerine burs

Üniversite Öğrencilerine en çok maddi destek sağlayan kurumların başında Türk Eğitim Vakfı gelmektedir. TEV, akademik başarısı yüksek ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burs başvurusunda bulunmak ve ayrıntılı bilgi için vakfın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vehbi Koç Vakfı

üniversite öğrencilerine burs

Vehbi Koç Vakfı yüksek burs veren kurumlardan biridir. Kurum burs şartları ise şu şekildedir; eğitimi için maddi yardıma ihtiyacı olmak, disiplin cezası almamış olmak, not ortalamasının 100 üzerinden 60 ya da 4 üzerinden 2.50 olması. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

1. Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüleri Vakfı, haftada en az 4 saat toplumsal sorumluluk projelerinde yer almak kaydıyla karşılıksız burs sağlamaktadır. Bursun sağlanması ve devamı için akademik başarının devamlılığı şartı vardır. Ayrıntılı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

bu kurum sadece üniversite öğrencileri için değil tüm yaş gruplarındaki öğreniler için burs imkanı sağlamaktadır. Vakfın sağladığı burs imkanından yararlanma şartları şu şekildedir;

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Ailesinin kırsalda yaşıyor olması
  • Anne veya babasından birinin vefat etmiş olması ya da parçalanmış bir ailede yaşıyor olmak. (Öncelik koşulu).
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmak.
  • Başarılı ve eğitimini sürdürmede maddi olarak ihtiyaca sahip olmak.

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

2021 Öğrenci Hobileri

CEVAP YAZ

Lütfen Yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın