Ortaöğretimi tamamlayarak lise öğrenimine geçen öğrenciler, LGS başarılarına göre birçok kurumdan karşılıksız olarak burs alabilmektedir. Lise öğrencilerine burs veren kurumlar hangileridir? Yazımızın devamında sizler ile paylaştık.

Lise öğrencileri de tıpkı üniversite öğrencileri gibi burs alabilmektedir. Fakat burs veren kurumlarında bu bursu vermek için bazı şartları bulunmakta. Burs veren kurumların şartları nelerdir?

Lise Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Rüştü Akın Vakfı

lise öğrencilerine bus

2021-2022 Eğitim öğretim döneminde maddi durumu yetersiz başarılı Türk öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

TED Bursu

Dernek kurulduğundan itibaren gelişen bir burs sistemi vardır. İlkokuldan üniversiteye kadar birçok öğrenciye burs veren bir kuruluş olan Türk Eğitim Derneği, Terör saldırısı, doğal afet ve maden facialarından etkilenen öğrencilere her zaman burs ders teli vermektedir.

Burs başvurularını takip etmek için tıklayınız.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

Logo

Bugüne kadar toplam 6500 öğrenciye burs veren Yaşar Vakfı, maddi imkansızlıklar içinde olan başarılı lise öğrencilerine bu imkanı sağlamaktadır. burs ücreti 310 ₺’dir. Ayrıca bilgi için tıklayınız.

AHBAP Platformu

lise öğrencilerine burs

AHBAP Derneği, lise ve üniversite öğrencilerine tablet desteği sağlamaktadır. T.C. Vatandaşı olmak, lise 12. sınıf öğrencisi olmak ya da üniversite öğrencisi olmak başvuru şartları arasındadır. Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Son yılların Popüler 15 Mesleği – En Çok Tercih Edilen Meslekler 2021

CEVAP YAZ

Lütfen Yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın